آموزش بیت کوین

در اکتبر ۲۰۰۸، یک مرد یا زن یا گروه ناشناس که خود را ساتوشی ناکوموتو خوانده بودند، مقاله‌ای را منتشر کردند که پایه و اساس بیت کوین را پایه گذاری کرد.

در این مقاله با موضوع آموزش بیت کوین در ادامه به جنبه های مختلف این رمز ارز میپردازیم.

بیت کوین پول و یا ارز الکترونیکی است که به صورت الکترونیکی به انتقال پول می پردازد. این شبکه تحت هیچ گروه و ارگان خاصی کنترل نمی شود در واقع ساختار این شبکه به گونه ای بوده که کنترلی بر روی این شبکه اعمال نشود.

در مقاله معرفی بیت کوین در اکتبر ۲۰۰۸ که توسط ساتوشی ناکاموتو ارایه شد به این موضوع اشاره شد که تعداد کل بیت کوین ها ۲۱ میلیون خواهد بود.

تا زمانی که بیت کوین غیر متمرکز است و مهم تر آن که تعداد بیت کوین ها ۲۱ میلیون خواهد بود و تقلبی در آن دیده نمی شود پس به آن اعتماد کنید.

 تا کنون بیش از ۱۸ میلیون بیت کوین استخراج شده است و تا سال ۲۰۲۸ این عدد به ۲۰ میلیون ۵۰۰ هزار بیت کوین استخراج شده می رسد.

یعنی تا ۱۰ سال دیگر فقط ۵۰۰ هزار بیت کوین قابل استخراج می ماند و اخرین بیت کوین هم سال ۲۱۴۰ استخراح خواهد شد.این شما و سال های پیش رو و ۵۰۰ هزار بیت کوین باقی مانده.

تمام کسانی که دنبال آموزش بیت کوین هستن حتما مزایای بیت کوین را میخواهند بدانند:

·         دسترسی ۲۴ ساعته به پول

·         کارمزد های بسیار اندک برای انتقال های چند دلاری تا چند میلیارد دلاری

·         تراکنش های بیت کوین امن و برگشت ناپذیر است

·         کنترل کامل حساب و عدم فیشینگ

·         شفافیت نقل و انتقال های بیت کوین

 

 شاید جالب باشد زمان طراحی این تکنولوژی، این تکنولوژی، به گونه ای طراحی شده است، که توسط هیچ سازمانی قابل کنترل نمی باشد. برای داشتن این تکنولوژی شما باید در ازای پرداخت پول از صرافی ها و یا اشخاص آن را دریافت کنید. برای دفعه اولی که عمل  انتقال و یا واریز را انجام می دهید، لازم است که کیف پول آنلاین داشته باشید این کیف پول ها را با نصب برنامه و یا به صورت انلاین می توانید داشته باشد که خوب از امنیت صد در صدی برخوردار نمی باشد. اما لازم به ذکر است که خود این شبکه از امنیت بالایی برخورد دار است، در واقع هیچ شخصی بدون اجازه شما  توانایی جا به جا کردن پول و ارز را نخواهد داشت. این تکنولوژی در برخی از کشور ها توسط مدیران آن کشور ترغیب می شود و گاهی هم منع می شود و حتی برخی خبرنگاران شهرت این تکنولوژی را به سبب توانای آن برای معاملات غیر قانونی می دانند.

منبع:

http://tamirati.blog.ir/